ro Un bărbat de 53 de ani, din comuna Mihăești, a fost sancționat de polițiștii Serviciului Rutier Vâlcea, după ce a fost prins în trafic conducând un autoturism cu mai multe nereguli.
Incidentul s-a petrecut duminică, 28 iunie 2026, în jurul orei 17:00, pe raza localității Mihăești.
Polițiștii au oprit autoturismul după ce conducătorul auto nu a respectat semnificația indicatoarelor rutiere amplasate la trecerea la nivel cu calea ferată.
În timpul verificărilor, oamenii legii au descoperit că mașina circula fără o poliță RCA valabilă, fapt ce contravine legislației în vigoare.
Ce nereguli au fost constatate la controlul rutier.
Citește articolul complet pe Vâlcea Expres
Deschide articolul →