Polițiștii din Vâlcea au surprins un șofer de 25 de ani circulând cu 145 km/h pe DN 67

Adrian Popa · Vâlcea Expres

ro Un tânăr de 25 de ani din Bălcești a fost surprins de polițiști circulând cu 145 km/h pe DN 67, în cadrul unei acțiuni de control rutier desfășurate duminică.

Evenimentul are loc în intervalul orar 17:30 – 19:30, în zona Băile Govora, și face parte din campania de reducere a vitezei excesive pe drumurile din județul Vâlcea.

Potrivit IPJ Vâlcea, șoferul a depășit limita legală de viteză cu mai mult de 70 km/h, fapt pentru care a fost sancționat conform legislației în vigoare.

În urma verificărilor, acesta a primit o amendă de 4.

050 de lei și i s-a suspendat permisul de conducere pentru 120 de zile.

Citește articolul complet pe Vâlcea Expres

Deschide articolul →