ro Pompierii militari din Vâlcea au intervenit în cursul zilei de 28 iunie pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism parcat în zona Nord a municipiului Râmnicu Vâlcea.
La sosirea echipajelor, focul era localizat, iar intervenția a continuat până la stingerea completă a incendiului.
Mașina se afla în incinta unui operator economic, iar degajarea de fum și flăcări a fost observată de trecători.
Autospeciala de stingere cu apă și spumă a pompierilor a fost utilizată pentru lichidarea focului, limitând pagubele la nivelul compartimentului motor.
Din fericire, nu au fost înregistrate victime.
Citește articolul complet pe Vâlcea Expres
Deschide articolul →