Centrul de Colectare prin Aport Voluntar de la Frâncești, finalizat în Vâlcea

Andrei Popescu · Vâlcea Expres

ro Președintele Consiliului Județean Vâlcea, Constantin Rădulescu, a anunțat că lucrările la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar (CAV) din Frâncești au fost finalizate.

Obiectivul se află în prezent în etapa de recepție, fiind parte dintr-un proiect finanțat din fonduri europene.

Investiția, în valoare de aproximativ 1,1 milioane de euro, face parte dintr-un program amplu care prevede realizarea a 12 centre de colectare în județ.

Valoarea totală a finanțării este de 12 milioane de euro, iar celelalte centre de la Vaideeni și Berislăvești sunt deja finalizate.

Restul obiectivelor au ajuns la un stadiu de execuție de aproximativ 90%.

Citește articolul complet pe Vâlcea Expres

Deschide articolul →