ro Președintele Consiliului Județean Vâlcea, Constantin Rădulescu, a anunțat că lucrările la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar (CAV) din Frâncești au fost finalizate.
Obiectivul se află în prezent în etapa de recepție, fiind parte dintr-un proiect finanțat din fonduri europene.
Investiția, în valoare de aproximativ 1,1 milioane de euro, face parte dintr-un program amplu care prevede realizarea a 12 centre de colectare în județ.
Valoarea totală a finanțării este de 12 milioane de euro, iar celelalte centre de la Vaideeni și Berislăvești sunt deja finalizate.
Restul obiectivelor au ajuns la un stadiu de execuție de aproximativ 90%.
Citește articolul complet pe Vâlcea Expres
Deschide articolul →